TOASO Hisse Analizi

%39 özsermaye karlılığı ve 8,41 FK ile sektör ortalamalarından daha avantajlı bir fiyat kazanç oranına sahip olan hissenin temel görüntüsünü beğeniyoruz. 3. çeyrekte de yerli otomotiv şirketlerinin bilançolarının diğer sektörlere göre pozitif ayrışacağını düşünüyoruz.


TOASO, Teknik olarak 24 eylül 22,80 seviyesinden beri yükselen trend içindeyiz, formasyon hedefi 26,00; formasyonun bozulacağı trend desteği (stop) 24,75 olarak görünmektedir.


Risk Bildirimi

Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.