• Ertan Azgun

PİYASA GÜNDEMİBu hafta Çin'deki koronavirüsüne dair gelişmeleri yakından takip ettik, aşının bulunmasına dair henüz somut bir gelişme olmasada bu alandaki çalışmalar umut verici görünüyor. Bu gelişmeler eşliğinde piyasalarda petrol fiyatarında bir miktar toparlanma görülse de tam olarak kesin dönüş başladı demek için henüz erken diyebiliriz.


İran'lı komutan Kasım Süleymani'nin öldürülmesinden sonra bölgede tırmanan gerilimle birlikte gündeme gelen, ABD başkanı Donald Trump'ın İran'a yönelik askeri yetkilerinin kısıtanmasını öngeren karar tasarısı senatodan geçti. Küresel piyalarda devam eden risklerden kaynaklı olarak ons altına hala talep geldiğini görmekteyiz, ek olarak Avrupa ve ABD borsalarında bu hafta yeni rekor seviyeleri test edildi. Hem borsalara hem de ons altına aynı anda talep gelmesi düşünürücü, bu perspektiften bakıldığında fiyatlarda ani kırılmalar olabileceği öngürülebilir.


Büyük Britanya tarafında ise Brexit sonrası AB ile ticari ilişkileri yakından takip edeceğimiz konular arasında, yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen anlaşmada taraflar bir çok konuda mutabık kalır ise pound varlıklarında değer kazanımı görülebilir.

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.