• Ertan Azgun

PİYASA GÜNDEMİBu hafta Çin'deki koronavirüsüne dair gelişmeleri yakından takip ettik, aşının bulunmasına dair henüz somut bir gelişme olmasada bu alandaki çalışmalar umut verici görünüyor. Bu gelişmeler eşliğinde piyasalarda petrol fiyatarında bir miktar toparlanma görülse de tam olarak kesin dönüş başladı demek için henüz erken diyebiliriz.


İran'lı komutan Kasım Süleymani'nin öldürülmesinden sonra bölgede tırmanan gerilimle birlikte gündeme gelen, ABD başkanı Donald Trump'ın İran'a yönelik askeri yetkilerinin kısıtanmasını öngeren karar tasarısı senatodan geçti. Küresel piyalarda devam eden risklerden kaynaklı olarak ons altına hala talep geldiğini görmekteyiz, ek olarak Avrupa ve ABD borsalarında bu hafta yeni rekor seviyeleri test edildi. Hem borsalara hem de ons altına aynı anda talep gelmesi düşünürücü, bu perspektiften bakıldığında fiyatlarda ani kırılmalar olabileceği öngürülebilir.


Büyük Britanya tarafında ise Brexit sonrası AB ile ticari ilişkileri yakından takip edeceğimiz konular arasında, yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen anlaşmada taraflar bir çok konuda mutabık kalır ise pound varlıklarında değer kazanımı görülebilir.

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör