• Ebru Alkış

PİYASA GÜNDEMİ

Geçtiğimiz hafta tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüsü salgınının tüm dünyada yarattığı endişeyi ve bunun piyasaya olan yansımalarını yakından takip ettik. Son verilere göre başta Çin olmak üzere tüm dünyada teşhis konulan hasta sayısı 10,000'e, ölümlerin sayısı ise 250 ye yükseldi. Dünya Sağlık Örgütü ise dün verdiği kararla virüsle ilgili kırmızı alarm çağrısında bulundu, hemen ardından ise birçok dünya ülkesi Çin'e olan uçak seferlerini iptal etti, güvenlik önlemlerini en yüksek düzeye taşıdı. Yeni yıl nedeniyle tatile giren ve devamında koronavirüsü tehlikesiyle açılışı 3 şubat'a ertelenen Çin Piyasası ise daha önce belirtildiği gibi pazartesi günü açılacak. Bu hafta özellikle endeks ve emtialarda gördüğümüz satış baskısı Çin piyasalarının açılmasıyla daha da derinleşebilir, bunun yanında şu an için düşük bir ihtimal dahilinde olsa da hastalığa ve tedavisine dair gelebilecek olumlu haberler piyasalarda kısmen toparlanma da getirebilir.

Bu haftanın bir diğer önemli konusu ise resmi olarak 31.01.2020 TSI 00:00'da gerçekleşecek olan Brexit ( İngiltere'nin Avrupa Birliğinden ayrılması) süreciydi. Resmi bir ayrılık yapılacak olsa da AB ile İngiltere arasında gümrük, vize, ticaret ve sınır konularındaki anlaşma süreci 2020 sonuna kadar devam edecek.


Risk Bildirimi


Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.