• Cihan Balaman

KZBGY FTR Değerlendirme Raporu


DEĞERLENDİRME VE SONUÇ· Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin fiyat tespit raporunda yer alan bilgilerin açıklayıcı ve verilerle desteklenmiş olduğunu düşünmekteyiz. Şirket’e, sektöre ve Şirket’in sektördeki yerine ilişkin olarak verilen bilgi ve verilerin yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyoruz.


· Kızılbük GYO’nun değerlemesinde, Net Aktif Değer Yöntemi ’ne %50, Benzer şirketler PD/DD Çarpanı Yöntemine %25 ve Benzer Şirketler PD/NAD Çarpanı Yöntemi ‘ne %25 ağırlık verilmiştir. Böylelikle Net Aktif Değer’ine dayalı yöntemlere toplam %75, Piyasa Değer’ine dayalı yöntemlere %25 ağırlık verilmiş olduğunu görüyoruz. Piyasa Değer’ine dayalı yönteme %50 ve Net Aktif Değer’ine dayalı yöntemlere de toplam %50 şeklinde eşit ağırlık verilmesi durumunda farklı bir şirket değeri ve halka arz fiyatı oluşabilecektir.


· Borsa İstanbul’da GYO’lar net aktif değerlerine göre yüksek iskonto oranları ile işlem görmektedir ve bu hususun dikkate alınmasında yarar olduğunu düşünüyoruz.


· Şirket için Halk Yatırım Menkul Değerler tarafından Piyasa Yaklaşımı ve Maliyet Yaklaşımı yöntemleri ile hesaplanan halka arz iskontosu öncesi birim hisse fiyatı 20,79 TL’dir.


· Hesaplanan birim pay değeri üzerinden %24 halka arz iskontosu uygulanmış olmasını ve 15,80 TL halka arz fiyatını makul buluyoruz.


KZBGY FTR Değerlendirme Raporu
.pdf
Download PDF • 772KB

122 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör