• Cihan Balaman

KIMMR FTR Değerlendirme Raporu Hakkında

DEĞERLENDİRME VE SONUÇ· Ersan Alışveriş Hizmetleri ve Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin fiyat tespit raporunda yer alan bilgilerin açıklayıcı ve verilerle desteklenmiş olduğunu düşünmekteyiz. Şirket’e, sektöre ve Şirket’in sektördeki yerine ilişkin olarak verilen bilgi ve verilerin yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyoruz.


· Şirket’in fiyat tespitinde indirgenmiş nakit akımları analizi (İNA) yöntemi ve piyasa çarpanları analizi yöntemleri kullanılmıştır. İNA analizi ile bulunan şirket özsermaye değerine %50, piyasa çarpanları analiziyle bulunan şirket özsermaye değerine %50 ağırlık verilmiştir. Piyasa çarpanları analizinde Borsa İstanbul’da işlem gören benzer şirketlerin çarpanlarına ve BİST-100 endeksi FD/FAVÖK çarpanına eşit ağırlık verilmiştir.


· BİST-100 endeksi FD/FAVÖK analizi ile Şirket için bulunan özsermaye değeri 1.134 mn TL olurken, benzer şirketlerin çarpanları ile bulunan Şirket özsermaye değeri 570 mn TL’dir. Piyasa çarpanları analizinde muhafazakar tarafta kalmak açısından benzer şirketlerin çarpanlarına hesaplamada daha fazla ağırlık verilebilirdi görüşündeyiz.


· Sonsuz büyüme oranının %5 olarak alınmasının makul olduğunu düşünüyoruz.


· Şirket için Tacirler Yatırım Menkul Değerler tarafından Piyasa Yaklaşımı ve Gelir Yaklaşımı ile hesaplanan halka arz iskontosu öncesi özsermaye değeri 764.426.562 TL’dir.


· Hesaplanan özsermaye değeri üzerinden %19,9 halka arz iskontosu uygulanmış olmasını ve 3,50 TL halka arz fiyatını makul buluyoruz.KIMMR FTR Değerlendirme Raporu
.pdf
Download PDF • 1.61MB

104 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör