• Soner Kuru

Hisse Senetleri Cazip Rakamlara Geldi Mi?

Borsa İstanbul 100 endeksin korona virüs etkisiyle birlikte 85.000'li seviyelere kadar düştüğü bu günlerde nakitte olan bir çok yatırımcı hisse senedi almak için doğru rakamı ve doğru şirketleri arıyor.


Biz de sektörel bazda defter değerine göre Borsa İstanbul içinde ucuz olan sektörleri ve ucuz olan hisseleri paylaşmak istiyoruz. Unutmayın ucuzluk subjektif bir kavramdır, burada "ucuz" kavramını BIST 100 içindeki PD/DD kıyaslamalarına göre belirliyoruz.


Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları

Alarko Gmyo, Emlak Konut Gmyo, Halk Gmyo, Is Gmyo, Torunlar Gmyo şirketlerin ortalama PD/DD oranı 0,31 olarak görünüyor. Torunlar Gmyo ise 0,20 DD/PD oranı ile fiyatlanıyor. Şirketin 2019 net karı 865 milyon TL, Özsermayesi 8,4 milyar, Piyasa değeri 1,7 milyar.


Bankacılık Sektörü

Akbank, Albaraka Turk, Garantı Bankası, T. Halk Bankası, Is Bankası (C), Sekerbank, T.S.K.B.,, Vakıflar Bankası, Yapı Ve Kredı Bank. şirketlerin ortalama PD/DD oranı 0,43 olarak görünüyor. HALKB ise 0,21 DD/PD oranı ile fiyatlanıyor. Şirketin 2019 net karı 1,2 milyar TL, Özsermayesi 30 milyar, Piyasa değeri 6,2 milyar.


Holdingler

Anadolu Grubu Holdıng, Alarko Holdıng, Dogan Holdıng, Eczacıbası, Gsd Holdıng, Koc Holdıng, Net Holdıng, Sabancı Holdıng, Sıse Cam, Tekfen Holdıng şirketlerin ortalama PD/DD oranı 0,57 olarak görünüyor. SAHOL ise 0,46 DD/PD oranı ile fiyatlanıyor. Şirketin 2019 net karı 3,7 milyar TL, Özsermayesi 33,2 milyar, Piyasa değeri 15,3 milyar.
576 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.