• Cihan Balaman

GESAN FTR Değerlendirme Raporu

DEĞERLENDİRME VE SONUÇ· Girişim Elektrik A.Ş’nin fiyat tespit raporunda yer alan bilgilerin açıklayıcı ve verilerle desteklenmiş olduğunu düşünmekteyiz. Şirket’e, sektöre ve Şirket’in sektördeki yerine ilişkin olarak verilen bilgi ve verilerin yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyoruz.


· Şirket’in fiyat tespitinde İndirgenmiş Nakit Akımları Yöntemi ve Çarpan Analizi Yöntemi kullanılmıştır. İNA analizi ile bulunan piyasa değerine %50, Çarpan Analiziyle bulunan şirket piyasa değerine %50 ağırlık verilmiştir. Çarpan Analizinde yurt içi ve yurt dışı benzer şirketlerin kullanılmasını ve eşit ağırlıklandırılmasını da uygun buluyoruz.


· İndirgenmiş nakit akımları yönteminde Ağırlıklı Ortalama Sermaye Maliyeti hesabında risksiz faiz oranı ve piyasa risk priminin mevcut durumda düşük buluyoruz. Ayrıca, şirketin satış ve karlılığında geçtiğimiz dönemde önemli dalgalanmalar olmuştur ve bunun projeksiyonlar açısından risk oluşturduğunu düşünüyoruz.


· Şirket için OYAK Yatırım Menkul Değerler tarafından Piyasa Yaklaşımı ve Gelir Yaklaşımı yöntemleri ile hesaplanan halka arz iskontosu öncesi birim hisse fiyatı 20,71 TL’dir.


· Hesaplanan birim pay değeri üzerinden %17,9 halka arz iskontosu uygulanmış olmasını ve 17 TL halka arz fiyatını makul buluyoruz.


GESAN
.pdf
Download PDF • 651KB

14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör