• Cihan Balaman

Petkim

Güncelleme tarihi: bir gün önce



PETKM, karlılıkta satışlara bağlı olarak artış var. Şirket geçtiğimiz sene aynı döneme göre karlılığını 2 milyon TL arttırmış durumdadır. Fiyat/Kazanç oranı 4,76’dır. PD/DD 1,56 seviyesinde yer almaktadır.

Temmuz başından beri yükselen kanalda hareketliliğini sürdürmekte olan PETKM 5,96 seviyesinde işlem görmektedir. PETKM hissemizde 5,82 seviyesi stop olmak üzere 6,10 seviyesini hedefliyoruz.


Risk Bildirimi: Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

49 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör