• Cihan Balaman

Boğaziçi Beton FTR Değerlendirme Raporu

DEĞERLENDİRME VE SONUÇ


· Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin fiyat tespit raporunda yer alan bilgilerin açıklayıcı ve verilerle desteklenmiş olduğunu düşünmekteyiz. Şirket’e, sektöre ve Şirket’in sektördeki yerine ilişkin olarak verilen bilgi ve verilerin yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyoruz.


· Şirket’in özsermaye değerinin hesaplanmasında, hem yurtiçinde hem de yurtdışında ticari faaliyeti itibariyle aynı işi yapan benzer şirket olması nedeniyle benzer şirketlerin çarpanlarının kullanılmış olmasının yerinde olduğunu düşünüyoruz.


· Çarpan analizinde,Gelişmekte olan Ülkeler için %20,Gelişmiş Ülkeler için %20,Türkiye için ise %60 ağırlık verilerek hem FD/SATIŞLAR hem de FD/FAVÖK çarpanları için bölgesel bazda ağırlıklandırılmış ortalama medyan değerler kullanılmış olmasını makul buluyoruz.


· Boğaziçi Beton için yapılan değerleme çalışmasında İndirgemiş Nakit Akımları yönteminin halka arz değer tespitinde kullanılmamıştır.


· Boğaziçi Beton için Vakıf Yatırım Menkul Değerler tarafından Piyasa Yaklaşımı yöntemi ile hesaplanan Şirket değeri 1.163,9 Milyon TL’dir.


· Hesaplanan Şirket değeri üzerinden %15,8 halka arz iskontosu uygulanmış ve 3,50 TL halka arz fiyatını makul buluyoruz.

Boğaziçi Beton FTR Değerlendirme Raporu
Download • 1.14MB

66 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör