• Çağlar GEDİK

9 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

ABD’de JOLTS raporunda yeni açılan işler sayısının Ekim ayında 6.400mn’a gerilemesi bekleniyor.

Hazine’nin dünkü 10 yıl vadeli devlet tahvili ihalesine talep zayıf kalırken, önceki ihalelerle birlikte Aralık toplam borçlanması 7.6 milyar TL ile hedefin belirgin altında kaldı.

BDDK döviz-altın işlemlerinde valör gecikmesini kaldırdı, gecikmiş kredi alacaklarına esneklik uzatıldı.


BORSA İSTANBUL

Endekste son bir haftadır yaşanan sıkışmanın son günlerindeyiz, demiştik. Öyle de oldu dün beklentimizin üstüne endeks sıkışmayı yukarı doğru patlattı. Sıkışmayı kıracak kadar güçlenme olmasına rağmen 1354 direncini kıramadık. Baskının kırılması nedeniyle 1334 ve 1328 destek olmak üzere, 1354 direnci arasında başka bir yeni band içerisinde kalacağız. Dirençler 1354 ve 1366 seviyesi olacaktır. 1328 kırılması durumunda ise yönümüz tekrar aşağı yönlü olacaktır. Bugün sınırlı pozitif bir açılış beklemekteyiz.


DOLAR TL

İki haftadır süre gelen dolardaki sıkışma devam etmekte. Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.84 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.79 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.81 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.82 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.93 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.72 onun aşağısında ise 7.60 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Geçmiş; TTKOM: 7.68 kapattık. 7.52 stop kabul edilmek üzere 7.91 hedefliyoruz. ( Olumlu olarak sonlanmıştır. )

SİSE: 6.89 kapattık. 6.80 stop kabul edilmek üzere 7.09 hedefliyoruz. ( Olumlu olarak sonlanmıştır.)

ARCLK: 28.14 kapattık. 27.32 stop kabul edilmek üzere 29.43 hedefliyoruz. (Formasyon devam)

MAKTK: 2.84 kapattık. 2.71 stop kabul edilmek üzere 3.13 hedefliyoruz.(Formasyon devam )

ALARK: 6.90 kapattık. 6.78 stop kabul edilmek üzere 7.19 hedefliyoruz. ( Formasyon devam)


Bugün ;

TCELL: 15.48 kapattık. 15.30 stop kabul edilmek üzere 15.96 hedefliyoruz.
Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

289 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.