8 Ocak Piyasa Notları

GÜNDEM

Bugün 17:30’da Hazine Aralık ayı nakit bütçe gerçekleşmesini açıklayacak.

ABD’de tarım dışı istihdam verileri açıklanıyor.

BORSA İSTANBUL

Pozitif bir açılış bekliyoruz. Fakat haftanın son işlem gününde kar realizasyonu görebiliriz. Bu yüzden Aşağı doğru çekilmelerde 1500 desteğini takip edebiliriz. Yukarıdaki direnç noktamız ise 1527 seviyesi olarak gözükmektedir.


DOLAR TL

Bugün açıklanacak Tarım Dışı İstihdam verilerinden sonra sert hareketler gözlemleyebiliriz. Aşağıdaki önemli destek noktamız 7.20, yukarıdaki direnç noktası ise 7.39 olarak gözükmektedir.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*

Geçmiş;

TOASO: 34.92 kapattık. 34.20 stop kabul edilmek üzere 35.64 hedefliyoruz. ( Formasyon Devam )

GARAN: 10.41 kapattık. 10.18 stop kabul edilmek üzere 10.79 hedefliyoruz. ( Formasyon Devam )

Bugün;

TUPRS: 111.40 kapattık. 110.20 stop kabul edilmek üzere 114.10 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.