7 Ocak Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

ABD'de delege oylarının sayılıp sonuçların resmen tescil edileceği Kongre oturumu Trump destekçilerinin saldırısı nedeni ile yarıda kaldı. Georgia’da ise iki senato sandalyesini Demokratlar aldı.

Kasım ayında cari işlemler medyan tahmini 3 milyar 557 milyon dolar açık olurken, cari açığın 2020 yılını 37 milyar dolar düzeyinde kapatması bekleniyor.


BORSA İSTANBUL

Bugün yataya yakın pozitif açılış bekliyoruz.1500 ile 1520 aralığında olmasını bekliyoruz.

Yukarı yönlü ataklar izleyebiliriz.


DOLAR TL

Dolar'da satış baskısı devam ediyor. ABD'de yaşanan olaylardan dolayı bir satış gözlemledik bizim bahsettiğimiz 7.27 seviyelerinden bir destek almış durumdadır. Yaşanan olayların ve Tarım Dışı İstihdam verilerinden sonra sert hareketler gözlemleyebiliriz. Aşağıdaki önemli destek noktasımız artık 7.20, yukarıdaki direnç noktası ise 7.39 olarak gözükmektedir.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*

Geçmiş;

AKBNK: 7.09 kapattık. 6.95 stop kabul edilmek üzere 7.33 hedefliyoruz. (Hedef Gerçekleşti )

TOASO: 34.92 kapattık. 34.20 stop kabul edilmek üzere 35.64 hedefliyoruz. ( Formasyon Devam )


Bugün;

GARAN: 10.41 kapattık. 10.18 stop kabul edilmek üzere 10.79 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.