top of page

7 Kasım 2022 Günlük Bülten

Bist-100 Cuma günü 2.72 lik artışla 4216 puandan kapanırken, Bist-30 3.21 lık artışla günü 4584 puandan kapadı. Hacim 112.816 Milyar TL oldu. Cuma günü gayet kuvvetli bir tarım dışı istihdam rakamı daha karşıladık. İstihdam piyasası gücünü korumaya devam ediyor. Başkan Powell'ın konuşmasının satır aralarını iyi okuyanlar bu durumun bir süre daha devam etmesinin beklendiğini gaye net bir şekilde anlayabilirler. Üstteki Garan grafiğimiz henüz kırmızı hattın üstüne geçip bağımsızlığını ilan edebilmiş değil. Alttaki 44 dakikalık Bist-100 grafiğimiz sarı hattın üstüne 4100 endeksten bu yana kalıcı geçiş yapamadığı için yükselişin kalıcılığını sorgulamaya devam ediyoruz.


Şirket Haberleri


Beyaz Filo Kiralama (#BEYAZ) Şirketin Balıkesir Plazasının Karbon Nötr Sertifikası aldığı açıklandı.


Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi (#BRISA)İzmit Fabrikası için 2015 yılında alınan teşvik belgesinin süresinin Kasım 2024’e kadar uzatıldığı açıklandı.


ARD GRUP BİLİŞİM A.Ş #ARDYZ – Türkiye'nin ilk 500 Bilişim Şirketi değerlendirmesinde şirketin Türkiye Merkezli Üretici Veri Ambarı ve İş Zekası Yazılımı Kategorisi ve Lojistik Sektörü Yazılım Kategorisi alanlarında 1.'lik ödülü aldığı açıklandı.


DAGİ YATIRIM HOLDİNG (#DAGHL) Eros Tekstil’in paylarının tamamının 53,5 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.


Fonet Bilgi Teknolojileri #FONET – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Formet Dış Ticaret’in Kayseri’deki fabrika binası üzerine 9-12 MW’lık GES kurulması için danışmanlık alınmasına karar verildiği açıklandı.


İNDEKS BİLGİSAYAR #INDES – Şirketin Capital dergisi tarafından Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi sıralamasında 61. sırada yer aldığı açıklandı.


MİGROS (#MGROS) Temmuz ayında 10 adet Migros, 13 adet Migros Jet ve 1 adet Macrocenter mağazası açıldığı, yurt içinde toplam mağaza sayısının 2.703 olduğu açıklandı.


ZORLU ENERJİ (#ZOREN) ABD’de şirketin %100 bağlı ortaklığı ZES N.V.’nin hissedarlığında Electrip USA LLC unvanlı şirketin kurulduğu açıklandı.


KAP Bildirimleri


Sasa Polyester (#SASA) 7 Kasım itibariyle 1 ay süreyle, emir iptali, emir miktar azaltımı ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması tedbirleri uygulanacaktır.


Yükselen Çelik (#YKSLN) Şirketimiz ile Fenerbahçe SK arasında yapılan sponsorluk anlaşması kapsamında, ‘Yükselen Çelik',2022-2023 sezonu için Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı'nın ‘Resmi sponsoru' olmuştur.


Global Yatırım (#GLYHO) Şirket kayıtlı sermaye tavanının 650 milyon TL’den 9 milyar TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da da onaylandı.


Mazhar Zorlu Holding (#MZHLD) Şirket sermayesinin 10,8 milyon TL’den %1.607 oranında bedelsiz olarak 174,2 milyon TL artışla 185 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.


Penta Teknoloji Ürünler (#PENTA) Daha önce %900 olarak bedelsiz sermaye artırım sürecinin %800 olarak devam edeceği açıklandı.


Günlük Bülten 5KASIM-1
.pdf
Download PDF • 340KB


Günlük Bülten Haberler
.pdf
Download PDF • 430KB


bottom of page