top of page

7 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM Yılın son günlerine doğru pozitif seyrini koruyan borsalar aşı haberleri ve ABD 'de hazırlanan yeni teşvik paketine endeksli bir seyir izliyor.

Hazine, 2 ve 5 yıllık tahviller için yeniden ihaleye çıkıyor.

Çin'e ulaşacak ilk ihracat treni lokomotif değişiminden sonra Ankara Gar'ından hareket etti.

BORSA İSTANBUL Geçen haftanın son üç günde yaşanan sıkışma sonrasında endeks yine bir kırılma gözlemleyebiliriz. Bugünde geçen haftanın son 3 işlem gününde olduğu gibi yatay ve sıkışık bir band içinde açılış yapabiliriz. 1339 direnç olarak baz alabiliriz. Dirençleri üç gündür geçemeyen endeks ilk destek 1316’dan destek alıyor diyebiliriz. 1316 döndüğümüz destek kırılırsa eğer endeksdeki yükselen formasyonumuz bozulur ve 1268 seviyelerine kadar geri çekilmeler görebiliriz.

DOLAR TL Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.83 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.75 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.80 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.81 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.93 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.72 onun aşağısında ise 7.60 olarak söyleyebiliriz. TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER Geçmiş; TTKOM: 7.68 kapattık. 7.52 stop kabul edilmek üzere 7.91 hedefliyoruz. ( Formasyon devam ) ARCLK: 28.14 kapattık. 27.32 stop kabul edilmek üzere 29.43 hedefliyoruz. (Formasyon devam) SİSE: 6.89 kapattık. 6.80 stop kabul edilmek üzere 7.09 hedefliyoruz. ( Formayon devam ) MAKTK: 2.84 kapattık. 2.71 stop kabul edilmek üzere 3.13 hedefliyoruz.(Formasyon devam )


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

bottom of page