6 Ocak Piyasa Notlarımız


GÜNDEM

Bugün Euro Bölgesi ve ABD’de hizmetler PMI endeksleri açıklanıyor.

TCMB Aralık ayı enflasyon değerlendirmesinde çekirdek enflasyon göstergeleri eğilimindeki yükselişin devam ettiği mesajını verdi.


BORSA İSTANBUL

Yatay bir açılış bekliyoruz. 1500 seviyesinin altında kar realizasyonları gelebilir. Bugün 1470-1515 aralığında hareketler bekleyebiliriz.


DOLAR TL

Dolar'da satış baskısı devam edecektir. Aşağıdaki önemli destek noktası 7.27, yukarıdaki direnç noktası ise 7.51 olarak gözükmektedir.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*


Geçmiş;

TKFEN: 16.69 kapattık. 16.34 stop kabul edilmek üzere 17.72 hedefliyoruz.( Hedef Gerçekleşti )

AKBNK: 7.09 kapattık. 6.95 stop kabul edilmek üzere 7.33 hedefliyoruz. (Formasyon Devam )Bugün;

TOASO: 34.92 kapattık. 34.20 stop kabul edilmek üzere 35.64 hedefliyoruz.Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.