6 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Amerika’da seçimler netleşmedi, fark yakın olduğu için bölgesel yeniden sayımlar söz konusu olabilir. Piyasa bu süreçte ciddi bir ralli yaptı ancak yeniden sayım süreci bir belirsizliğe giderse piyasanın sevmeyeceği bir durum oluşabilir.

BORSA İSTANBUL


1.095 seviyesinden başlayan yükselen trendi takip ediyoruz, 1.160 seviyesi kritik destek, yukarıda hedef 1.195 olarak görünüyor. Bir düzeltme ihtiyacı görünüyor, açılış hafif satıcılı olabilir. 1.160 kırılmadıkça trend bozulmamış olacak.


DOLAR TL


8,38 – 8,44 bandında bir sıkışma var. Teknik görüntü bize iki strateji veriyor. 8,44 yukarı kırarsa hedef 8,55; 8,38 aşağı kırarsa hedef 8,30 olacak. Diğer bir yandan TCMB’den toplantı açıklaması gelme ihtimali düştü.


GÜN İÇİ TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


En son GEDIK ve GLBMD analizi yazmıştık onlarda formasyon devam ediyor.


SAHOL: Bilançosu geldi, net satışlar yatay olmasına rağmen net esas faaliyet karındaki yükselmeyi beğendik. Hisse başı kar 1,99’dan 2,31 TL’ye yükseldi. 8,94 kapattık, teknik olarak 8,80 kritik destek ve stop kabul etmek üzere 9,25 hedefli bir yükselen trend var.


KCHOL: Bilançosu geldi, net satışlar yatay olmasına rağmen net esas faaliyet karındaki yükselmeyi beğendik. Hisse başı kar 2,61’den 3,09 TL’ye yükseldi. 15,20 kapattık, teknik olarak 14,95 kritik destek ve stop kabul etmek üzere 15,30 hedefleyen bir yükselen trend var. Hedefe yakın bir kapanış olduğu için destek seviyesine doğru olası geri çekilmeleri alış fırsatı olarak değerlendirmek daha uygun olabilir.


LOGO: Geçtiğimiz haftalarda birkaç kez işlem fırsatı vermişti. 98,20 kapatmıştık, 96,50 destek ve stop kabul etmek üzere 100 TL hedefleyen bir yükselen trend var.


ISMEN: Aracı kurumları genel olarak beğeniyoruz. ISMEN’i de daha önce yazmıştık. Kapanış 10,90 oldu, 10,50 seviyesi kritik destek ve stop kabul etmek üzere 11,50 hedefleyen bir yükselen trend var.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.