5 Ocak Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TCMB Aralık ayı enflasyon değerlendirmesini yayınlayacak.

14:30’da ise TCMB Aralık ayı Reel Kur Endeksi’ni açıklayacak.

Aralık ayında enflasyon %1.25 ile beklentiyi aşarken yılı %14.6 seviyesinde kapattı.

BORSA İSTANBUL

Yatay bir açılış bekliyoruz. Ufak kar realizasyonları görebiliriz. Genel olarak bakarsak yukarı yönlü ataklar da gelecektir. Yukarıdaki izleyeceğimiz seviyeler 1500-1506 aralığı olacaktır. Aşağıdaki destek seviyemiz ise 1483 seviyesi olacaktır.

DOLAR TL

Dolar'da satış baskısı devam edecektir. Cuma gününe kadar gündemde önemli bir haber olmadıkça çok büyük hareketler görmeyeceğiz. Aşağıdaki önemli destek noktası 7.27, yukarıdaki direnç noktası ise 7.51 olarak gözükmektedir.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*

Geçmiş;

TKFEN: 16.69 kapattık. 16.34 stop kabul edilmek üzere 17.72 hedefliyoruz.(Formasyon devam)

YKBNK: 3.09 kapattık. 3.02 stop kabul edilmek üzere 3.16 hedefliyoruz.(Hedef Gerçekleşmiştir.)

OYAKC : 8.78 kapattık. 8.62 stop kabul edilmek üzere 9.11 hedefliyoruz. ( Hedef Gerçekleşmiştir.)


Bugün;

AKBNK: 7.09 kapattık. 6.95 stop kabul edilmek üzere 7.33 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.