• Çağlar GEDİK

5 Ocak Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TCMB Aralık ayı enflasyon değerlendirmesini yayınlayacak.

14:30’da ise TCMB Aralık ayı Reel Kur Endeksi’ni açıklayacak.

Aralık ayında enflasyon %1.25 ile beklentiyi aşarken yılı %14.6 seviyesinde kapattı.

BORSA İSTANBUL

Yatay bir açılış bekliyoruz. Ufak kar realizasyonları görebiliriz. Genel olarak bakarsak yukarı yönlü ataklar da gelecektir. Yukarıdaki izleyeceğimiz seviyeler 1500-1506 aralığı olacaktır. Aşağıdaki destek seviyemiz ise 1483 seviyesi olacaktır.

DOLAR TL

Dolar'da satış baskısı devam edecektir. Cuma gününe kadar gündemde önemli bir haber olmadıkça çok büyük hareketler görmeyeceğiz. Aşağıdaki önemli destek noktası 7.27, yukarıdaki direnç noktası ise 7.51 olarak gözükmektedir.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*

Geçmiş;

TKFEN: 16.69 kapattık. 16.34 stop kabul edilmek üzere 17.72 hedefliyoruz.(Formasyon devam)

YKBNK: 3.09 kapattık. 3.02 stop kabul edilmek üzere 3.16 hedefliyoruz.(Hedef Gerçekleşmiştir.)

OYAKC : 8.78 kapattık. 8.62 stop kabul edilmek üzere 9.11 hedefliyoruz. ( Hedef Gerçekleşmiştir.)


Bugün;

AKBNK: 7.09 kapattık. 6.95 stop kabul edilmek üzere 7.33 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

214 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.