4 Ocak Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TÜİK tarafından Aralık ayı enflasyon verileri açıklanacak. Aynı saatte ISO Türkiye imalat sanayi PMI endeksi Aralık ayı gerçekleşmesi açıklanacak.

MYK toplantısı ve açıklamaları.


BORSA İSTANBUL

Yatay bir açılış ardından gün içinde yukarı yönlü alımlar bekliyoruz. Yukarıdaki direnç seviyemiz 1500 aşağıdaki destek seviyelerimiz ise 1467 ve 1456 olarak söyleyebiliriz.


DOLAR TL

Dolar'da satış baskısı devam edecektir. Cuma günü açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verileri ile bundan sonraki yönünü etkileyecektir. Aşağıdaki önemli destek noktası 7.27, yukarıdaki direnç noktası ise 7.51 olarak gözükmektedir.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*

Geçmiş;

TKFEN: 16.69 kapattık. 16.34 stop kabul edilmek üzere 17.72 hedefliyoruz.(Formasyon devam)

YKBNK: 3.09 kapattık. 3.02 stop kabul edilmek üzere 3.16 hedefliyoruz.(Formasyon devam)

Bugün;

.OYAKC : 8.78 kapattık. 8.62 stop kabul edilmek üzere 9.11 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.