• Çağlar GEDİK

4 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Bugün 10:00’da TCMB Kasım ayı enflasyon değerlendirmesini ve 14:30’da ise Kasım ayı Reel Kur Endeksi’ni açıklayacak. Ayrıca, Moody’s Türkiye kredi notu değerlendirmesi söz konusu.

ABD’de Kasım ayının tarım dışı istihdam verisi açıklanacak. 469 bin artması ve işsizlik oranını %6.8’e geriletmesi bekleniyor.

.BORSA İSTANBUL


Dün 1306 üzerinde kalarak yükselen trendin devam ettiğini gördük. Hafta başında hacimlerimiz ne kadar fazla ise geçtiğimiz son iki gündür bir o kadar düşük seviyede kaldı. 1312-1377 arasında yükselen bir kanalımız bulunmakta . Bugün sınırlı eksi başlayıp 1312- 1335 aralığında bir sıkışma görebiliriz. 1312 aşağı yönde kırılırsa 1268’e kadar geri çekilmeler görebiliriz.

DOLAR TL


Bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verisi ile birlikte sert hareketler gözlemleyeceğimiz dolarda Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.91 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.75 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.77 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.80 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.93 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.72 onun aşağısında ise 7.60 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Geçmiş; TTKOM: 7.68 kapattık. 7.52 stop kabul edilmek üzere 7.91 hedefliyoruz. ( Formasyon devam )

ARCLK: 28.14 kapattık. 27.32 stop kabul edilmek üzere 29.43 hedefliyoruz. (Formasyon devam)

Dün; SİSE: 6.89 kapattık. 6.80 stop kabul edilmek üzere 7.09 hedefliyoruz. ( Formayon devam )

Bugün;

MAKTK: 2.84 kapattık. 2.71 stop kabul edilmek üzere 3.13 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

265 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.