• Çağlar GEDİK

30 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TÜİK Ekim ayı dış ticaret verilerini açıklayacak. Aynı saatte 10:00’da TÜİK üçüncü çeyrek milli gelir verisini açıklayacak. Piyasa beklentisi %5.0 artış yönünde olması. Kovid-19 yeni vaka sayısı 29 bin 281 olarak belirlendi bilim kurulunda alınacak kararları takip edeceğiz.

BORSA İSTANBUL

Yükselen bir trendimiz ve yukarı yünlü bir sıkışmamız vardı. Fakat cuma günü bu sıkışmamız aşağı yönlü kırılım gerçekleştirdi. 1348 önemli bir direnç haline geldi. Piyasadaki hacimde yaşanan zayıflık sonrasında Cuma günkü düşüşün devamında gelebilecek tepkiler bir yana satış baskısı devam edebilir. 1290’den başlayan bir yükselen trend var. 1348 direncinin korunacağını, 1323 üzerinde baskının artmasını bekliyoruz 1323 kırılması 1290’e desteğine bir düşüş yaşanılabilir.

DOLAR TL

Dolarda geçtiğimiz iş gününde aşağı yönlü satışları görsek de geri tepki alımları ile açılış seviyelerinde yakın kapattığımızı gördük . Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.89 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.76 seviyelerini görmüştü . Buna rağmen akşam kapanışını 7.84 seviyesinde kapanış gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.85 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.91 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.80 onun aşağısında ise 7.74 olarak söyleyebiliriz.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Geçen Haftadan; YKBNK : 3.01 kapattık. 2.96 stop kabul edilmek üzere 3.12 hedefliyoruz. ( Tam olarak hedefimizi görmüş ve daha sonrasında satış gelmiştir.) BIMAS : 69.50 kapattık. 69.10 stop kabul edilmek üzere 70.65 hedefliyoruz. ( Formasyon hedefi gerçekleşmiştir.)

FROTO : 124.6 kapattık. 123.40 stop kabul edilmek üzere 129.10 hedefliyoruz.( Stop )

BIMAS : Yukarıda yazdığımız stop değeri 69.10 baz alınarak 71.70 hedef olarak takibimize alıyoruz. ( Hedefimiz devam etmektedir. )


Bugün;

TTKOM: 7.75 kapattık. 7.58 stop kabul edilmek üzere 7.91 hedefliyoruz.

Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

343 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.