30 Ekim Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


İçeride kur yüksek seyrediyor, Çarşamba günü TCMB enflasyon raporu toplantısı vardı. Merkez Bankası enflasyon beklentileri noktasında piyasayı yakaladı ancak karşılığında ne yapabileceği noktasında net olmadı.


Avrupa’da ek covid-19 önlemleri devreye giriyor, piyasa baskı altında.


Bugün Amerika’da çekirdek kişisel tüketim giderleri verisi açıklanacak, beklentilerden daha yüksek gelebilecek bir veri piyasaları bozabilir.

BORSA İSTANBUL


1.120 – 1.145 bandında bir gün olmasını bekliyoruz, aşağı yönlü trend oluştu 1.145 seviyesi yukarı geçilmeden piyasaya güvenmiyoruz.

DOLAR TL


Temmuz sonundan itibaren 6,85’den başlayan yükseliş %20’yi geçti. Teknik olarak 8,25 destek, 8,40 formasyon hedefi.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Borsada sert düşüşlere rağmen salı günü yazdığımız hisselerden FROTO’da formasyon devam ediyor. TOASO’da trend kırıldı.


OTKAR: 166,52 kapattık, 161 TL destek, 173 TL hedef olarak görünüyor.


FROTO: 100,80 kapattık, 97,50 destek, 103 TL hedef olarak görünüyor.


ISMEN: Açılışta 10,15’in üzerinde kalırsa 10,85 hedefleyeceğiz. Gün içi 10,15 desteğini stop seviyesi olarak takip edeceğiz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.