• Soner Kuru

30 Ekim Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


İçeride kur yüksek seyrediyor, Çarşamba günü TCMB enflasyon raporu toplantısı vardı. Merkez Bankası enflasyon beklentileri noktasında piyasayı yakaladı ancak karşılığında ne yapabileceği noktasında net olmadı.


Avrupa’da ek covid-19 önlemleri devreye giriyor, piyasa baskı altında.


Bugün Amerika’da çekirdek kişisel tüketim giderleri verisi açıklanacak, beklentilerden daha yüksek gelebilecek bir veri piyasaları bozabilir.

BORSA İSTANBUL


1.120 – 1.145 bandında bir gün olmasını bekliyoruz, aşağı yönlü trend oluştu 1.145 seviyesi yukarı geçilmeden piyasaya güvenmiyoruz.

DOLAR TL


Temmuz sonundan itibaren 6,85’den başlayan yükseliş %20’yi geçti. Teknik olarak 8,25 destek, 8,40 formasyon hedefi.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Borsada sert düşüşlere rağmen salı günü yazdığımız hisselerden FROTO’da formasyon devam ediyor. TOASO’da trend kırıldı.


OTKAR: 166,52 kapattık, 161 TL destek, 173 TL hedef olarak görünüyor.


FROTO: 100,80 kapattık, 97,50 destek, 103 TL hedef olarak görünüyor.


ISMEN: Açılışta 10,15’in üzerinde kalırsa 10,85 hedefleyeceğiz. Gün içi 10,15 desteğini stop seviyesi olarak takip edeceğiz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.