3 Aralık Piyasa Notlarımız

Güncelleme tarihi: 4 Ara 2020

GÜNDEM Bugün 10:00’da TÜİK tarafından Kasım ayı enflasyon verileri açıklanacak. Bu veriye ilişkin yapılan anketlerde aylık medyan tahmini yüzde 1,00 artış olacağı yönünde gerçekleşmişti. Euro Bölgesi ve ABD’de hizmetler PMI ve ISM endeksleri açıklanacak.

. BORSA İSTANBUL Piyasadaki yükseliş çabasının dün sınırlı kaldığı gibi önceki günkü %3'e yakın getirileri de korumuş oldu.Böylelikle hafta başından beri düştük, arttık ve sabitleyerek hiçbir değişim olmamış gibi güne başlayacağız diyebiliriz. Yükselen kanal desteğimizden aldığımız tepki ile birlikte 1310’dan yükseliyoruz. 1310-1330 piyasayı alıcılı , 1347-1368 aralığında ise satıcılı olmasını bekleyebiliriz. 1310 desteğinin çalışması durumunda yönün yukarı yönlü olduğunu söyleyebiliriz.

DOLAR TL Dediğimiz gibi dolardaki sıkışma devam etmekte bunu yarın açıklanacak olarak ABD tarım dışı istihdam verisinin bozacağını düşünmekteyiz. Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.88 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.77 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.86 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.85 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.93 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.72 onun aşağısında ise 7.60 olarak söyleyebiliriz. TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER Geçmiş; TTKOM: 7.68 kapattık. 7.52 stop kabul edilmek üzere 7.91 hedefliyoruz. ( Formasyon devam ) Dün; ARCLK: 28.14 kapattık. 27.32 stop kabul edilmek üzere 29.43 hedefliyoruz. (Formasyon devam) Bugün; SİSE: 6.89 kapattık. 6.80 stop kabul edilmek üzere 7.09 hedefliyoruz.

Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.