• Soner Kuru

3 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Amerika'da seçim günü, bugün için değil ama yarın açılışta etkili olacak gelişmeler olabilir.


Bugün ekim ayı enflasyon rakamları açıklanacak, piyasa beklentisi aylık %2 civarı gelmesi yönünde, böyle gelirse baz etkisinden dolayı yıllık veride artış olmayacak. Beklentilerden yüksek gelirse kur için tetikleyici olur.


BORSA İSTANBUL


Yatay bir açılış olmasını bekleriz, 1.118 – 1.143 bandı içindeyiz. Biraz daha orta vadeli resimde ise dünkü dönüşle birlikte 1.100 seviyesi güçlü direnç oldu ve piyasa oradan aldığı momentum ile 118.500 seviyesini hedefliyor. Gün için tahmin zor ancak birkaç haftalık vadede piyasayı olumlu görüyoruz.


DOLAR TL


TCMB toplantısıyla başlayan oldukça dik açılı bir yükselen trendimiz var, bunu kıramadık. 8,35 seviyesi bu formasyonda kritik destek tansiyon düştü diyebilmemiz için önce oranın altında kapanışlar görmemiz gerek. Mevcut durumda hedef 8,55

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Cuma yazdığımız hisselerden hedefe gelmeyen ISMEN vardı, dün o da hedefe geldi. Dünkü hisselerden TTRAK ve MGROS’da formasyon devam ediyor. IZMDC yazmıştık, tavan kilitledi, bugün de devam edebilir, 27 civarı hedefimiz var.


GEDIK: iyi bilanço geldi, 9,44 kapatmıştık. 9,10 desteğini stop olarak kullanmak üzere 10 TL hedeflenebilir.


GLBMD: iyi bilanço geldi, 4,41 kapatmıştık. 4,15 desteğini stop olarak kullanmak üzere 5,20 hedeflenebilir.


DEVA: 22,44 kapatmıştık. 22,04 desteği önemli burası stop kabul edilebilir, 23,80 hedefli bir formasyon var.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

120 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör