29 Mart Piyasa Notlarımız

GÜNDEM Bugün açıklanacak veriler; 14:00'da Türkiye Bankacılık Sektörü Net Kar/Zararı,

17:30'da ABD Dallas Fed Teksas İmalat Aktivite Endeksi, Gün içerisinde takip edeceğimiz veriler olarak sıralayabiliriz.


BORSA İSTANBUL

Sınırlı negatif bir açılış bekliyoruz. Yukarıdaki direnç seviyemiz 1391 ve 1407 olarak gözükmektedir. Aşağıdaki destek noktamız ise 1371, 1359 ve daha sonrasında 1336 olarak takip edilebilir.


DOLAR TL

Dolardaki takip edeceğimiz değerler sırası ile 8.13 ve 8.22 yukarıdaki direnç noktalarımız, aşağıdaki destek noktalarımız ise 8.00 ve 7.93 olarak izlenebilir.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Geçmiş;

DOHOL: 3.09 stop kabul edilmek üzere 3.28 hedefliyoruz. ( Hedef )


Bugün;

PETKM: 5.44 kapattık. 5.26 stop kabul edilmek üzere 5.92 hedefliyoruz.

AFYON: 4.19 kapattık. 4.12 stop kabul edilmek üzere 4.30 hedefliyoruz.


Piyasadaki sert dalgalanmalardan dolayı açtığınız işlemlerde dikkatli ve kısa stop'lu çalışmanız faydanıza olacaktır.

Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.