28 Ocak Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TCMB tarafından Aralık ayı Uluslararası Rezerv ve Döviz Likiditesi raporu açıklanacak.

Bugün 10:00’da TÜİK tarafından Ocak ayı Ekonomik Güven Endeksi açıklanacak.

Fed Ocak ayı FOMC toplantısında faizlerde ve politikada değişiklik yapmazken, Powell para politikasının salgın bitene kadar ekonomiyi desteklemeye devam edeceğini dile getirdi.


BORSA İSTANBUL

Hemen hemen 1 haftadır gelen satışları endeks tolere etse de dün gelen satışlara artık dayanamadı diyebiliriz. Bugün tepki alımları gelmesi durumunda 1500 üstünü hedefleyecektir. Aşağıdaki destek noktalarımız ise 1428 ve 1400 seviyeleri olacaktır.


DOLAR TL

Dolardaki söyleyebileceğimiz destek noktamız 7.37 yukarıdaki direnç noktamız ise 7.48 olarak takip edilebilir.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Geçmiş;

AKSA: 14.00 stop kabul edilmek üzere 15.84 hedefliyoruz.( Devam )

GLYHO: 5.19 stop kabul edilmek üzere 5.85 hedefliyoruz.(Devam )

AKSGY: 3.62 stop kabul edilmek üzere 3.92 hedefliyoruz. ( Stop )

KLMSN: 18.70 stop kabul edilmek üzere 20.68 hedefliyoruz.( Stop )


Bugün;

ECILC: 7.43 kapattık. 7.18 stop kabul edilmek üzere 7.80 hedefliyoruz.
Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.