• Çağlar GEDİK

27 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TÜİK tarafından Kasım ayı Ekonomik Güven Endeksi açıklanacak. Aynı saatte TCMB tarafından Ekim ayı Uluslararası Rezerv ve Döviz Likiditesi raporu açıklanacak. Ayrıca 10:30’da Merkez Bankası yılın son Finansal İstikrar raporunu yayınlayacak. Son iki haftada yabancı yatırımcı portföy girişi 1.5 milyar dolara ulaştı. Yerleşikler YP mevduat birikimini geçen hafta da 2 milyar 386 mn dolar ile sürdürdü. İki haftalık artış 4.0 milyar dolara yaklaştı.


BORSA İSTANBUL

Bist100 dün 1320 bölgesinin desteğinin çalışması ve 1340 üzerinde Borsa İstanbul yeni bir zirve kapanış yaşandığını gördük. Saatlik grafiklerde bir sıkışma söz konusu, bugün 1332 ile 1355 arasında sıkışma devam etmektedir. Formasyon 1355 üst bandının kırılması ile sonuçlanırsa; 1421’e doğru yükseliş hareketinin devamı gelecektir, sıkışma 1332 seviyesinden aşağı kırılması ile sonuçlanırsa desteğimiz 1287 seviyesidir.


DOLAR TL

Dolarda dün agresif hareketler görmedik. Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.96 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.85 seviyelerini görmüştü . Buna rağmen akşam kapanışını 7.87 seviyesinde kapanış gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.88 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.97 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.80 onun aşağısında ise 7.74 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Dünden; YKBNK : 3.01 kapattık. 2.96 stop kabul edilmek üzere 3.12 hedefliyoruz. ( Devam ) BIMAS : 69.50 kapattık. 69.10 stop kabul edilmek üzere 70.65 hedefliyoruz. ( Devam) Bugün;

BIMAS : Dün yazdığımız hedefi revize ederek 71.70 hedef olarak takibimize alıyoruz.

FROTO : 124.6 kapattık. 123.40 stop kabul edilmek üzere 129.10 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

202 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.