• Soner Kuru

27 Ekim Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Geçtiğimiz hafta TCMB kararından kalan kırılgan ortama hafta sonu ve dün, Fransa ve S400’ler ile ilgili gelen açıklamalar, üzerine bir de küresel piyasaların virüs önlemleri neticesinde satıcılı olması ile TL varlıklar negatif ayrıştı.

Satışın sertleşmesinde kredili işlemlerdeki pozisyon kapatmaları ve işlem robotları başta olmak üzere stopların çalışması da etkili oldu.

Akşama doğru 28-29 ekim tarihlerinde Yunanistan ve Türkiye’nin daha önce ilan ettikleri Navtex ilanlarının karşılıklı kaldırılması haberi kısmen de olsa piyasaya destek oldu.

BORSA İSTANBUL


Bugün bir miktar tepki gelebilir, 1.147 ve üzerinde doğru bir hareket bekleriz. 1.165 seviyesi kritik direnç, piyasa buranın üzerine atmadığı sürece temkinli olmakta fayda görüyoruz.

DOLAR TL

Yukarı trend devam ediyor.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Dün yazdığımız hisselerden FROTO hedefe gitti. TOASO devam ediyor. LOGO’da formasyon bozuldu, ancak geçici görüyoruz. Orda uzun vadede hala beğendiğimiz hisselerden.

FROTO: Formasyon devam ediyor. 97 destek, 101 hedef olarak görünüyor.

TOASO: 27,66 kapatmıştık. 27,35 destek 28,90 hedef olarak görünüyor.

ASELS: 17,06 kapatmıştık, açılışta yukarı tepki gelir ve 17,15 üzerinde tutunursak 18 hedefleyeceğiz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

33 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör