• Çağlar GEDİK

26 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, swap ihaleleri limitini yüzde 50'den yüzde 60'a çıkardı. Altın, ABD işsizlik maaşı başvurularında yaşanan artıştan bir miktar destek bularak yükseldi. Sabancı Holding, Teknosa'daki yüzde 10.3'lük hissesinin bir kısmının ya da tamamının Teknosa'daki yönetim hakimiyetini kaybetmeyecek şekilde ikincil piyasada satışına karar verdi.


BORSA İSTANBUL

Dünkü piyasa notlarımızda ; 1308-1334 bandı içerisinde 1334 yeniden zorlanacak. 1334 direnci kırılması durumunda 1362 doğru hareketin devamını, 1308’da kırılması durumunda kanal desteği olan 1272’e geri çekilme bekleyebiliriz diye belirtmiştik. Dün seans içerisinde yeni zirveler test etmemize rağmen seans sonuna doğru satış baskısı altında kaldık ama gün sonunda endeks artıda kalmayı başardı. Dün sean sonu itibari ile 1325 puanda kapattığımız endeks bugün 1320 desteğinden gelen alımlar ile 1334 direncini yeniden geçmek istemesini görebiliriz.


DOLAR TL

Dolar'daki hafta başındaki sert hareketler göre nispeten daha durağan bir gün yaşadık. Dün 8.01 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.90 seviyelerini görmüştü . Buna rağmen akşam kapanışı 7.95 seviyesinde kapanış gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.94 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 8.04 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.92 onun aşağısında ise 7.85 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER 24 Kasım'da söylediğimiz PETKM hissesi söylediğimiz yukarıdaki hedefi görüp formasyon olumlu sonlanmıştır.

24 Kasım'da söylediğimiz ALKİM hissesi firma tarafından gelen satış haberleri ile birlikte stop olmuştur.

25 Kasım'da söylediğimiz TUPRS hissesi söylediğimiz yukarıdaki hedefini görüp formasyon olumlu sonlanmıştır.

Bugün için; YKBNK : 3.01 kapattık. 2.96 stop kabul edilmek üzere 3.12 hedefliyoruz. BIMAS : 69.50 kapattık. 69.10 stop kabul edilmek üzere 70.65 hedefliyoruz.Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

172 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.