top of page

26 Ekim Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Dünya genelinde vaka sayılarındaki artış piyasaları baskılıyor, Avrupa’da açıklanan yeni önlemler var. İçeride ise bu gündemin yanında TCMB kararının ardından piyasa tepkilerini takip etmeye devam ediyoruz. Diğer bir taraftan hafta sonu S400 ile ilgili açıklamalar geldi.

Yarın Berat Albayrak’ın Citibank yabancı yatırımcıları ile bir telekonferansı olacak.

BORSA İSTANBUL


Negatif piyasa tepkisi devam ediyor, 1.185 seviyesi kritik destek, buranın üzerinde kalabilirsek bir miktar tepki bekleriz, altına gelirsek satıcılı görüntü devam edecek. Kırılırsa 1.175’ler hedef olacak.

DOLAR TL


Yukarı trend devam ediyor, normal fiyatlanma aralığımız aşağıda 7,85 yukarıda 8,05 olarak görünüyor.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Geçen hafta birkaç kez işlem fırsatı veren LOGO’da formasyon devam ediyor. TOASO aynı şekilde. EREGL verdiğimiz hedefe geldi.

LOGO: 103,50 kapatmıştık. Devam ediyoruz, 101 TL destek 105 TL hedef olarak görünüyor.

TOASO: 27,25 destek 28,90 hedef olmaya devam ediyor.

FROTO: 98,20 kapatmıştık, 96 TL destek, 100 TL hedef olarak görünüyor.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

bottom of page