26 Şubat Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00'da Türkiye Resmi Rezerv Varlıkları açıklanacak.

Bugün 10:00'da Türkiye GTS'ye Göre Dış Ticaret Dengesi -3,08 Milyar beklenti ile takip ediyor olacağız.

Bugün 16:30'da ABD'de Kişisel Gelirler ve Kişisel Tüketim verileri açıklanacak.

Bugün 18:00'da ABD'de Michigan Tüketici Güven Endeksi son olarak takip edeceğimiz veri olacak.


BORSA İSTANBUL

Bugün negatif bir açılış bekliyoruz. Yukarıdaki direnç seviyemiz 1500 ve 1523 olarak gözükmektedir. Aşağıdaki destek noktamız ise 1459 ve daha sonrasında 1430 olarak takip edilebilir.


DOLAR TL

Bugün dolardaki takip edeceğimiz değerler sırası ile 7,44 ve 7.52 yukarıdaki direnç noktalarımız, aşağıdaki destek noktalarımız ise 7.33 ve 7.25 olarak izlenebilir.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Piyasada son zamanlarda çok sert hareketleri görmekteyiz. Artı %2 primli olan bir hisse biranda eksi %2 olabiliyor. Piyasaların böyle olduğu zamanlarda kısa stop kullanmanız faydanıza olacaktır.


Geçmiş;

SISE: 7.15 stop kabul edilmek üzere 7.64 hedefliyoruz. ( Stop )

PGSUS: 81.74 stop kabul edilmek üzere 85.52 hedefliyoruz. ( Hedef )

MNDRS: 3.80 stop kabul edilmek üzere 3.96 hedefliyoruz. ( Hedef )

OTKAR: 368.80 stop kabul edilmek üzere 393 hedefliyoruz. ( Stop )


Bugün piyasa risklerinden dolayı hisse veremiyoruz. Tekrardan belirtmek istiyorum açılan pozisyonlarda kısa stop kullanmanız siz değerli yatırımcılarımız için faydanıza olacaktır.Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.