• Çağlar GEDİK

25 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

BDDK, Aktif Rasyosu uygulamasının yıl sonunda yürürlükten kalkacağını açıkladı. Dolar/TL hareketlerini izliyor olacağız. TÜİK tarafından açıklanan imalat dışı sektörlerin Kasım ayı güven endeksleri perakende hariç farklı boyutlarda düşüş gösterdi.


BORSA İSTANBUL

Dünkü düşüş bir düzeltme hareketiydi diyebiliriz. 1272 kanal desteği kırılmadığı sürece yükselişin devam etmesini bekleyebiliriz. Bugünde yükselen kanal içindeki desteğimiz olan 1308 olarak gözükmekte; 1334 direncine doğru yani yükselen kanalın üst bandına hareketler görebiliriz. Dün seans içinde yükselen kanal tepesi olan 1334 denendi geçilemedi. Bugün 1308-1334 bandı içerisinde 1334 tekrar deneyecektir. 1334 direnci kırılması durumunda 1361e doğru hareketin devamını, 1308’in kırılması durumunda kanal desteği olan 1272’ye geri çekilme bekleyebiliriz.


DOLAR TL

Dolar'daki sert hareketler devam ediyor. Dün 8.04 seviyelerini test ederek 8.00 seviyesinde kapanış gerçekleştirmiştir. 8.00 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 8.06 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.92 onun aşağısında ise 7.85 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Dünkü notlarımızda paylaştığımız PETKM formasyonu devam etmektedir.

Dünkü notlarımızda paylaştığımız ALKIM formasyonu devam etmektedir.

TUPRS : 90.10 kapattık. 89.00 stop kabul edilmek üzere 92.66 hedefliyoruz.Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.


253 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.