• Çağlar GEDİK

24 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün saat 10:00’da TCMB Kasım ayı imalat sanayi kapasite kullanım oranı ile reel kesim güven endeksini açıklayacak. Bugün saat 10:00'da TÜİK de sektörel güven endekslerini yayınlayacak. Piyasalardaki mevcut görünüme baktığımızda, bu sabah saatlerinde Asya piyasalarında karışık bir seyir olduğunu, ABD ve Avrupa endeks vadelilerinde ise alıcılı bir resmin ön plana çıktığını görmekteyiz

BORSA İSTANBUL

Bist100 endeksinde bugün 1300-1328 aralığında başlıyor olacağız.Geçmiş iki işlem gününde yükselen kanal direnci geçemediğimizden dolayı 1300 desteğine geri çekilme görebiliriz. 1300 üzerinde kaldığımız sürece Borsa İstanbul'da yön yukarıda diyebiliriz. Fakat 1300 seviyesi aşağı yönlü satış devam ederse 1268 seviyelerine gelmek isteyebilir.


DOLAR TL

Dün Dolar/TL kurunda sert hareketler gözlemledik. Akdeniz de gemimize yapılan arama girişiminin dolar hareketi üzerinde büyük etkisi oldu. Dün 7,95 seviyelerini test ederek 7.88 seviyesinde kapanış gerçekleştirmiştir. 7,91 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.98 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.73 onun aşağısında ise 7.64 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

PETKM: 3.92 kapattık. 3.83 stop kabul edilmek üzere 4.15 hedefliyoruz.


ALKIM: 14.11 kapattık. 14.02 stop kabul edilmek üzere 14.53 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.319 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.