• Çağlar GEDİK

24 Aralık Piyasa Notları

GÜNDEM

Bugün 14:00’de açıklanacak TCMB Aralık ayı PPK kararı için medyan beklenti tahmini 150 baz puan artış beklenmektedir.

TCMB bir ay vadeli swap ihalesinde TL fonlamayı %15.45 faizle sağladı.

ABD’de dayanıklı tüketim siparişleri aylık %0.9 ile beklentiyi aşarken, ulaştırma hariç siparişlerin %0.4 ile beklentiden zayıf kaldığı izlendi.

BORSA İSTANBUL

Geçtiğimiz işlem gününde Bist'e gelen alımlarla birlikte yeni rekor seviyelere gelmiş ve 1417 seviyesinden kapanış yapmış bulunmaktadır. Bugün için ise yukarı yönlü bir piyasa beklentimiz bulunmaktadır. 1410 seviyesinin üstünde kaldığımız sürece 1428 e doğru hareketler muhtemeldir. Aşağıdaki desteklerimiz sırası ile 1410 ve 1404 olarak söyleyebiliriz. Yukarıdaki direnç noktalarımız ise 1423 ve 1428 diyebiliriz.


DOLAR TL

Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.66 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.61 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.64 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.64 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.74 ve 7.82 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.60 onun aşağısında ise 7.51 olarak söyleyebiliriz. 7.74 altında kaldığımız sürece yön aşağı yönlü diyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.

Geçmiş;

ALCTL : 27.40 kapattık. 26.85 stop kabul edilmek üzere 29.24 hedefliyoruz.(Formasyon devam)

ASELS : 18:02 kapattık. 17.70 stop kabul edilmek üzere 18.82 hedefliyoruz.( Formasyon devam)

SAHOL : 10.52 kapattık. 10.30 stop kabul edilmek üzere 10.82 hedefliyoruz.(Formasyon devam)

VESBE : 36.56 kapattık. 36.20 stop kabul edilmek üzere 37.12 hedefliyoruz.( Hedef gerçekleşmiştir.)

Bugün;

EREGL: 14.22 kapattık. 14.04 stop kabul edilmek üzere 14.54 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

194 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.