23 Kasım Piyasa Notlarımız

PİYASA

Cuma günkü zirve seviyede kapanışımızdan sonra bu günde güne yukarı yönlü başlangıç bekliyoruz. Piyasadaki yabancı takas oranı %49.71 seviyelerine gelmiştir. Cumhurbaşkanının Prens Selman'la konuşması ve olumlu açıklamaların gelmesi önemliydi.


ENDEKS

Hafif alıcılı bir açılış olmasını bekliyoruz. 1.345 seviyesinde bir direnç söz konusu aşağıda ise 1.275 desteğimiz var. Bülent Arınç'ın açıklamaları ve parti toplantıları piyasa yönünü bu hafta etkileyecek olabilir.

DOLAR TL

Dolar 8,50’den 7,51’a kadar geri çekilip bekleyen dolar şuan için 7.70 olarak pozitif seyretmektedir. Aşağıda dolara 7.60 yukarı yünlü ise 7.78 olarak seviyelerini söyleyebiliriz DOLAR/TL kurunda.

Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.