top of page

23 Ekim Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Gündem TCMB faiz kararıydı, piyasalar genel itibariyle yanıldı, ancak GLP’nin 14,75’e çekilmesini örtülü bir faiz artışı olarak değerlendirdiğimizi ve önümüzdeki haftalarda piyasa faizlerinin yukarı gitmesi eğiliminde olacağını beklediğimizi belirtelim.


Dün Ereğli bilançosu geldi, beklentilerden daha iyi bilanço olduğunu söyleyebiliriz.


BORSA İSTANBUL


Dünkü satışlara bir miktar tepki alışı gelebilir, hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz. 1.198 seviyesi kritik buranın üzerinde fiyatlanırsak önümüzdeki birkaç hafta için umutlu olup yeniden 1.200’lerin üzerini hedefleyeceğiz.


DOLAR TL


TCMB kararından sonra sert yukarı hareket geldi çünkü piyasa faiz artışı bekliyordu. 7,85 destek 8,05 formasyon hedefi oldu.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Daha önce yazdığımız AKGRT ve SELEC’de formasyonlar bozuldu.


EREGL: 9,71 kapanmıştık, gün içi 10 TL üzerini hedefliyoruz. 9,60 formasyon desteği.


LOGO: 100 – 103 bandından işlem fırsatı vermeye devam ediyor. 98,80 formasyon desteği.


ALGYO: 18,90 üzerine atabilirse takibe tekrar alacağız, hedef 19,30 olacak.


TOASO: 27,80 kapatmıştık. 27,25 formasyon desteği, 28,90 hedef olarak görünüyor.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

bottom of page