• Soner Kuru

23 Ekim Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Gündem TCMB faiz kararıydı, piyasalar genel itibariyle yanıldı, ancak GLP’nin 14,75’e çekilmesini örtülü bir faiz artışı olarak değerlendirdiğimizi ve önümüzdeki haftalarda piyasa faizlerinin yukarı gitmesi eğiliminde olacağını beklediğimizi belirtelim.


Dün Ereğli bilançosu geldi, beklentilerden daha iyi bilanço olduğunu söyleyebiliriz.


BORSA İSTANBUL


Dünkü satışlara bir miktar tepki alışı gelebilir, hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz. 1.198 seviyesi kritik buranın üzerinde fiyatlanırsak önümüzdeki birkaç hafta için umutlu olup yeniden 1.200’lerin üzerini hedefleyeceğiz.


DOLAR TL


TCMB kararından sonra sert yukarı hareket geldi çünkü piyasa faiz artışı bekliyordu. 7,85 destek 8,05 formasyon hedefi oldu.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Daha önce yazdığımız AKGRT ve SELEC’de formasyonlar bozuldu.


EREGL: 9,71 kapanmıştık, gün içi 10 TL üzerini hedefliyoruz. 9,60 formasyon desteği.


LOGO: 100 – 103 bandından işlem fırsatı vermeye devam ediyor. 98,80 formasyon desteği.


ALGYO: 18,90 üzerine atabilirse takibe tekrar alacağız, hedef 19,30 olacak.


TOASO: 27,80 kapatmıştık. 27,25 formasyon desteği, 28,90 hedef olarak görünüyor.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.