21 Kasım 2022 Günlük Bülten

Piyasa Cuma günü 19 puanlık yükselişle günü 4526 puandan kapadı. İşlem hacmi 104.391 Milyar TL oldu. Sanayi endeksi hariç bütün ana endeksler günü pozitif kapattı. Hektaş ve Sasa bir taban daha yaptılar. Bugün ister istemez piyasanın gözü bu iki senedin üstünde olacak, yapacakları hareket yakından takip edilecek. Biz özellikle 2023 senesi için Telekomünikasyon ve Sigorta sektörünü ön plana çıkartıyoruz. Burada TTKOM ve TURSG özellikle yakından takip ettiğimiz senetler. Düzeltme dalgası içinde olduğumuzu düşünmeye devam ediyoruz. 4 saatlik KCHOL grafiğimizin içeriğini bozmadan yenilemeye devam edeceğiz.


Şirket Haberleri


#AGESA - Ocak - Ekim döneminde prim üretimi %80,0 artışla 2,84 milyar TL’ye yükseldi.


#AGHOL - JCR Eurasia tarafından şirketin kredi notları ve not görünümünün teyit edildiği açıklandı.


#AKSA - Aksa Egypt paylarının 49,9 milyon Mısır Lirası bedelle satılması kapsamında sözleşme imzalandığı açıklandı


#BRISA - 2,5 milyar TL’ye kadar kira sertifikası ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.


#DAPGM - EKGYO tarafından düzenlenen İstanbul Eyüpsultan Kemerburgaz Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. Oturumuna katılım sağlandığı açıklandı.


#GOODY - Lüksemburg'ta Goodyear SA ile imzalanan 350 milyon TL tutarlı kredi anlaşmasının vadesinin 1,5 ay uzatılmasına karar verildiği açıklandı.


#KARSN - Şirket tarafından Letonya - Riga Belediyesinin açtığı 35+17 adet 12 metre elektrikli otobüs ihalesinde en iyi teklifi verdiğinin açıklanması sonrası, şirketin ihaleyi kazanamadığı açıklandı.


#MIATK - Kalyon Enerji tarafından başlatılan ve MİA Teknoloji - AselsanNET iş ortaklığında yürütülen Yeka - 1 GES Enerji Tesisleri Güvenlik Sistemleri projesinin tamamlanarak AselsanNET’e teslime edildiği açıklandı.


KAP Bildirimleri


#BRLSM - Şirket sermayesinin 102 milyon TL’den %119,6 oranında bedelsiz olarak 122 milyon TL artışla 224 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.


#MZHLD - Şirket sermayesinin 10,8 Milyon TL’den %901,8 oranında bedelsiz olarak 97,7 milyon TL artışla 108,6 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.


#GESAN Europower’ın Güneş Paneli Üretimi amacı ile kurulan bağlı ortaklığı Peak PV Solar Teknolojileri A.Ş. için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne yapılmış olan yatırım teşvik başvurusu 18.11.2022 tarihinde onaylanmıştır.


#KONTR Pomega Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş.'nin almış olduğu Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda; LFP katot aktif materyal üretimi yapmak için 5.000Ton/Yıl kapasiteli üretim tesisi kurulmasına karar verilmiş olup, yatırımın 1.4 Milyar TL olması öngörülmektedir. Kurulmasına karar verilen tesiste, üretimde Türkiye'de mevcut olan Lityum-Karbonat ve DemirFosfat tuzları kullanılması hedeflenmekte olup böylece, yıllık yaklaşık 120M ABD doları ithalatın önüne geçilerek ülke ekonomisine katkıda bulunması beklenmektedir.


21KASIM
.pdf
Download PDF • 525KB

Günlük Bülten Haberler 21 Kasım
.pdf
Download PDF • 119KB