21 Ekim Piyasa Notlarımız

BORSA İSTANBUL


Yatay bir açılış bekliyoruz, gün içi artılı eksili olabilir. 1.202 – 1.216 bandında bir gün olmasını bekliyoruz. Takip ettiğimiz yükselen trend kanalının tepe noktalarındayız. Piyasa negatif bir gündem bulup satmak isterse aşağıda yeri var, ana destek seviyesi 1.190 olarak görünüyor.

DOLAR TL


Faiz kararını bekliyoruz, artırım beklentileri 200 baz puanın üzerine kaydıkça piyasa aşağı geldi ama biz zaten 7,85 – 7,95 bandını yazmıştık. Mevcut durumda bu bant 7,84 – 7,90 seviyesine kaydı. Bu bant içinde fiyatlamanın devamını bekliyoruz.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Dün yazdığımız hisselerden LOGO ve ALGYO’da formasyon ve beklentimiz devam ediyor. TTKOM ve ALARK verdiğimiz hedefi geçti. Bugün yazacağımız hisselerde açılış seviyeleri belirleyici olacak.


SELEC: Açılış kritik, artı olur da 9,83 üzerinde kalırsak hedef 10,15 olacak.


TTRAK: Açılış kritik, artı olur da 118,50 üzerinde kalırsak hedef 123 olacak.


AKGRT: 8,27 seviyesi formasyon desteği, buranın üzerinde hedef 8,45 olacak.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.