2020 Yılı Temettü Potansiyeli Yüksek Hisseler

BIST 100 Şirketlerinde Son 10 Yıla İlişkin Temettü ve Bedelsiz Sermaye Artırımı ile İlgili Veriler

Bilanço dönemi öncesinde 2019 karlarına ilişkin temettü dağıtacak şirketlerle ilgili tahminlerde öncelikle geçmiş performansları değerlendirdik, buna göre geçmişte temettü dağıtan şirketler karlılığını sürdürebilmiş ise bu yıl da temettü dağıtacak olmasını bekleriz. Buna göre son 10 yılın tamamında temettü dağıtmış ve 2019 3Ç’de kar açıklamış aşağıdaki şirketlerin önümüzdeki döneme ilişkin temettü potansiyelini yüksek görüyoruz.

ENKAI, FROTO, ASELS, BIMAS, ADANA, AGHOL, ISMEN, ANHYT, ERBOS, ALARK, ECZYT, ECILC, SAHOL, AYGAZ, TTRAK, TOASO, ALKIM, OTKAR, CCOLA, GOODY, ISGYO, EREGL, ISCTR, KCHOL, AKSA, AKBNK, TUPRS, EGEEN, INDES, TCELL, BUCIM, ULKER, HALKB, GARAN, AEFES

Son 10 yılda temettü dağıtmamış BIST 100 şirketlerinin ise bu geleneği sürdüreceğini varsayarsak aşağıdaki şirketlerin temettü potansiyelini düşük görüyoruz.

KERVT, KAREL, YATAS, PGSUS, SOKM, KOZAA, VESTL, MPARK, IPEKE, AKSEN, ZOREN, GOZDE, KARSN, DEVA, GUSGRRisk Bildirimi


Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.