• Soner Kuru

2020 Yılı Temettü Potansiyeli Yüksek Hisseler

BIST 100 Şirketlerinde Son 10 Yıla İlişkin Temettü ve Bedelsiz Sermaye Artırımı ile İlgili Veriler

Bilanço dönemi öncesinde 2019 karlarına ilişkin temettü dağıtacak şirketlerle ilgili tahminlerde öncelikle geçmiş performansları değerlendirdik, buna göre geçmişte temettü dağıtan şirketler karlılığını sürdürebilmiş ise bu yıl da temettü dağıtacak olmasını bekleriz. Buna göre son 10 yılın tamamında temettü dağıtmış ve 2019 3Ç’de kar açıklamış aşağıdaki şirketlerin önümüzdeki döneme ilişkin temettü potansiyelini yüksek görüyoruz.

ENKAI, FROTO, ASELS, BIMAS, ADANA, AGHOL, ISMEN, ANHYT, ERBOS, ALARK, ECZYT, ECILC, SAHOL, AYGAZ, TTRAK, TOASO, ALKIM, OTKAR, CCOLA, GOODY, ISGYO, EREGL, ISCTR, KCHOL, AKSA, AKBNK, TUPRS, EGEEN, INDES, TCELL, BUCIM, ULKER, HALKB, GARAN, AEFES

Son 10 yılda temettü dağıtmamış BIST 100 şirketlerinin ise bu geleneği sürdüreceğini varsayarsak aşağıdaki şirketlerin temettü potansiyelini düşük görüyoruz.

KERVT, KAREL, YATAS, PGSUS, SOKM, KOZAA, VESTL, MPARK, IPEKE, AKSEN, ZOREN, GOZDE, KARSN, DEVA, GUSGRRisk Bildirimi


Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.857 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.