20 Ekim Piyasa Notlarımız

Yurt dışında görüntü olumlu değil ama dün bundan sınırlı etkilendik, bugün yurt dışının negatif etkisi biraz daha artabilir. Bankacılıkta hareketin devamını bekliyoruz.

BORSA İSTANBUL

Hafif satıcılı bir açılış olabilir, aşağı geldikçe destek seviyelerinden tepki bekleyeceğiz, 1.202 ilk destek, burası kırılırsa 1.190 seviyesi geliyor. 1.202 kırılmaz ise gün içi piyasanın yukarı dönmesini bekleriz. Takip ettiğimiz trendde kanal tepelerindeyiz, temkinli olmakta fayda var. Bankacılıktaki hareketin güç kaybetse de devamını bekliyoruz.

DOLAR TL

Dün yazdığımız şekilde 7,85 – 7,95 bandının korunmasını bekliyoruz.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Birkaç gündür takip ettiğimiz hisseler LOGO, TTKOM, ULKER, DEVA tamamı yazdığımı hedeflere geldi yada geçti. Bugün kısmen el değiştiriyoruz;

LOGO: Geri çekilirse formasyon desteği 99 TL seviyesi olur, buranın üzerinde olumlu olmaya devam ediyoruz. 100 TL altından tekrar takibe alıp 103 TL hedefleyeceğiz.

TTKOM: Geri çekilirse formasyon desteği 7,40 TL seviyesi olur, buranın üzerinde olumlu olmaya devam ediyoruz, yeniden 7,65’e fırsat verebilir.

ALGYO: 18,85 kapattık, formasyon desteği 18,15 buranın üzerinde kaldığımız sürece olumluyuz, formasyon hedefi 20 TL

ALARK: Açılış artı olur da 6,12 üzerinde kalıcılık görürsek takibe alacağız, formasyon hedefi 6,30 TL

BRISA: Sıkışma takip ediyoruz, iki koşulumuz var. 14,25 kapandı, 13,95 ana destek buraya doğru çekilirse takibe alıp 15,15 hedefleyeceğiz, ikinci koşul aşağı gelmeden açılışta yukarı giderse 14,60’ı kırmasını bekleyip kırarsa 15,15 hedefleyeceğiz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.