top of page

2 Kasım 2022 Günlük Bülten

Piyasa dün 75 puanlık yükselişle günü 4054 puandan kapadı. XBANK hariç bütün ana endeksler günü pozitif kapadı. İşlem hacmi 99.900 Milyar TL oldu. 4100 bölgesine kadar gelen alışlar buradan satışlarla karşılaşmış oldu. Satışların hacimle gelmesi, bugün açıklanacak Fed faiz kararı akabinde devam edebileceği ihtimaline işaret ediyor. Dün paylaştığımız bültende, XBANK'ın 3757 üstünde günlük bir kapanış yapmaya ihtiyacı olduğunu yazmıştık. Bu kapanış gerçekleşmedi. GARAN hissesi içinde 24 seviyesinin üstünde bir kapanış ihtiyacından bahsettik, burada da 23.40 kapanışı gerçekleşti. Bu akımın devamını bekliyoruz. 4000 puan seviyesinin altında yeni fırsatlar oluşabilir


Şirket Haberleri


#AGHOL - Şirketin %23 pay sahibi olduğu TOGG’un seri üretime hazır hale geldiği, ticari satışlara Mart 2023’te başlanmasının planlandığı açıklandı.


#AVHOL - 50 milyon TL sermayeli Avren Enerji unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı.


#EKGYO -Muğla Bodrum’daki taşınmazların 370,4 milyon TL bedel üzerinden satın alınmasına ilişkin şirket ile Bakanlık arasında protokol imzalandığı açıklandı. Şirket projelerinden İstanbul Küçükçekmece’de Bizim Mahalle 1. Etap 2. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi kapsamında 113 adet olan ticari ünite sayısı inşaat alanı değişmeyecek şekilde 63 adet olarak revizyona gidilerek Yapı Tadilat Ruhsatlarının alındığı açıklandı.


#HURGZ - Antalya DPC Şubesi'nin basım faaliyetlerinin sona

erdirilmesine karar verildiği açıklandı.


KAP Bildirimleri


#ARMDA #MANAS #PKENT #TUCLK #YGYO- VBTS kapsamında şirket paylarına 30 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.


#CASA - 2022 yılı üçüncü çeyrek finansallarının KAP’ta açıklanması için 14 Kasım’a kadar istenen ek süre SPK tarafından onaylandı.


#FORMT - Şirketin %100 bağlı ortaklığı Formet Dış Ticaret’in Kayseri Beydeğirmeni’ndeki 199.808 m2'lik sanayi arsası üzerine yapılacak GES projesi çalışması devam eden ÇED sürecinin tamamlandığı açıklandı.


#OYLUM - Sermaye artırımından elde edilen fonun 25,4 milyon TL’sinin işletme sermayesinin

güçlendirilmesinde, 27,3 milyon TL’sinin borç azaltılmasında, 8,1 milyon TL’sinin ise yeni yatırımların finansmanında kullanıldığı açıklandı.


2 kasım Günlük Bülten
.pdf
Download PDF • 300KB

02.11.22
.pdf
Download PDF • 118KBbottom of page