• Çağlar GEDİK

2 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Fed Başkanı Powell Senato sunumunda ekonomik görünüme ilişkin belirsizlikleri çok sert vurguladı.

Türkiye imalat PMI endeksi, Kasım ayında 51.4 ile önceki aya göre 2.5 puan düşerken, son altı aydır eşik değerin üzerindeki seyrini koruyor. Tüketici Güven Endeksi Kasım ayında yüzde 6,93 gerileyerek 61,52 değerini aldı.


BORSA İSTANBUL

Dün söylediğimiz gibi 1288 düzeltme değerinin üzerinde kalıp, 1300 yükselen kanal içerisine geçiş yaptık ve ardından fiyat orada tutundu sonrasında kapanışa doğru gelen alımlar ile gün içi en yüksek seviyeden kapanış gerçekleştirmiş olduk. Pazartesi günkü düşüşün tamamını salı günü geri almış olduk. Bugün 1321-1353 bandı arasında yükseliş ile başlayıp ardından satış ile dünkü yükselişin kar satışları gelmesi beklenebilir. 1303-1321 bölgesinde kaldığı sürece hafta içi ana direnç seviyesi olan 1353’ün yeniden test edilmesini beklenebilir.

DOLAR TL

Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.89 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.76 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.84 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.82 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.92 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.72 onun aşağısında ise 7.60 olarak söyleyebiliriz. Son 3-4 günüdür bir sıkışma görüyoruz dolarda piyasa beklentilerine ve haberlere göre sert hareketler görebiliriz dolar kurunda.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Dün;

TTKOM: 7.68 kapattık. 7.52 stop kabul edilmek üzere 7.91 hedefliyoruz. ( Formasyon devam )

AEFES: 20.94 kapattık. 20.30 stop kabul edilmek üzere 22.05 hedefliyoruz. ( Formasyon hedefine gitmiş bulunmaktadır. Bugün; ARCLK: 28.14 kapattık. 27.32 stop kabul edilmek üzere 29.43 hedefliyoruz.

Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

293 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.