19 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün günlerden TCMB. Saat 14:00’da faiz kararı açıklanacak, piyasa beklentisi 475 baz puan artış yönünde.


BORSA İSTANBUL

Hafif alıcılı bir açılış olmasını bekliyoruz. 1.297 seviyesinde bir direnç söz konusu aşağıda ise 1.280 desteğimiz var. Gün içi TCMB kararı beklentileri karşılarsa bankacılık başta olmak üzere endeks yeni rekor kaydedebilir. Aksi durumda sert satış bekleriz. Volatilitesi yüksek bir gün olacak.


Daha büyük resimde aşağıda 1.120 yukarıda 1.359 seviyelerini takip ettiğimiz yükselen trend var.


DOLAR TL

Piyasa 8,50’den 7,60’a kadar gelip bekledi. Temkinli bir bekleyiş anket beklentilerinden daha altta bir artış fiyatların içinde gibi. Beklentiler karşılanırsa aşağı hareketin devamını bekleriz.


TL’yi güçlendirecek en önemli senaryo faizleri 15’e çekip GLP’de sadeleşmeye gitmeyerek kendine daha yukarıda alan bırakması olur.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.