• Soner Kuru

19 Ekim Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Karadeniz’deki gaz rezervi 405 milyar m3 olarak revize edildi, piyasa beklentileri dahilinde rakam, büyük ölçüde fiyatlanmıştı.

Çin’de büyüme rakamı beklentilerin hafif altında kaldı. Pfizer korona virüs aşısının yıl sonuna kadar hazır olacağı açıklaması yaptı.


BORSA İSTANBUL


Yatay ancak yeşil bir piyasa olmasını bekleriz. Momentum güçlü, daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz yükselen trend kanalı içindeyiz. 1.180 seviyesi kritik destek, 1.200 seviyesi ise hedef olarak görünüyor.


DOLAR TL


Perşembe günü TCMB faiz kararı gelecek, faizlerde artış bekleniyor öncesinde kur sakin. 7,85 – 7,95 bandında dalgalanmanın devam etmesini bekliyoruz.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


LOGO: Birkaç gündür baskı altında kaldı ancak formasyon devam ediyor. 98 TL seviyesi önemli destek buranın üzerinde olduğumuz sürece takibe devam, altına gelirse formasyon bozulmuş olur hedef 103 seviyesi.


TTKOM: Devam ediyoruz, kapanış 7,52 olmuştu. 7,35 destek seviyemiz var burayı aşağı kırmadıkça trend yukarı, 7,60 hedefimiz vardı 7,65 olarak güncelliyoruz.


ULKER: Cuma 24,60 yazmıştık,24,56’ya kadar yükseldi. Formasyon devam ediyor. 24,10 destek seviyesi, 24,60 hedef.


DEVA: Cuma günü sert geri çekildi, bugün 20,15 üzerinde tutunabilirse (tutunmayı görmek önemli) 20,90’lar hedef olacak.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

52 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.