• Soner Kuru

19 Ekim Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Karadeniz’deki gaz rezervi 405 milyar m3 olarak revize edildi, piyasa beklentileri dahilinde rakam, büyük ölçüde fiyatlanmıştı.

Çin’de büyüme rakamı beklentilerin hafif altında kaldı. Pfizer korona virüs aşısının yıl sonuna kadar hazır olacağı açıklaması yaptı.


BORSA İSTANBUL


Yatay ancak yeşil bir piyasa olmasını bekleriz. Momentum güçlü, daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz yükselen trend kanalı içindeyiz. 1.180 seviyesi kritik destek, 1.200 seviyesi ise hedef olarak görünüyor.


DOLAR TL


Perşembe günü TCMB faiz kararı gelecek, faizlerde artış bekleniyor öncesinde kur sakin. 7,85 – 7,95 bandında dalgalanmanın devam etmesini bekliyoruz.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


LOGO: Birkaç gündür baskı altında kaldı ancak formasyon devam ediyor. 98 TL seviyesi önemli destek buranın üzerinde olduğumuz sürece takibe devam, altına gelirse formasyon bozulmuş olur hedef 103 seviyesi.


TTKOM: Devam ediyoruz, kapanış 7,52 olmuştu. 7,35 destek seviyemiz var burayı aşağı kırmadıkça trend yukarı, 7,60 hedefimiz vardı 7,65 olarak güncelliyoruz.


ULKER: Cuma 24,60 yazmıştık,24,56’ya kadar yükseldi. Formasyon devam ediyor. 24,10 destek seviyesi, 24,60 hedef.


DEVA: Cuma günü sert geri çekildi, bugün 20,15 üzerinde tutunabilirse (tutunmayı görmek önemli) 20,90’lar hedef olacak.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

52 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör