18 Kasım 2022 Günlük Bülten

Piyasa dün yüzde 3.45, 161 puan düzeltmeyle günü 4507 puandan kapadı. İşlem hacmi 137.251 Milyar TL oldu. Bütün ana endeksler günü negatif kapadı. Yükselişe kuvvetli katkı veren Bankacılık endeksi, yüzde 6 lık düşüşle başı çekti. Dün ve bugün bankacılık dinamiklerinde değişen bir şey olmadığı halde, oluşan bu oynaklık, piyasanın maalesef sağlıklı bir fiyatlamadan uzak olduğunu bize gösteriyor. Tavan tavan giden Hektaş ve Sasa, taban fiyatlardan işlem gördü. Bu düzeydeki bir oynaklığın cazibesi, yatırımcı sayısını 3 Milyon kişiye ulaştırmış olabilir ama telafisi çok uzun zaman alacak yeni hayal kırıklıklarını oluşturacak piyasa şartlarının hatırlatılması bizce elzemdir. 4 saatlik KCHOL grafiğimiz, bize yükselişin, bir saman alevi olduğunu net bir şekilde anlatmaya devam ediyor.


Şirket Haberleri


#BIOEN - Şirket ile UOP LLC arasında Türkiye'de kurulması planlanan yıllık 30.000 ton atık kapasiteli bir plastik geri dönüşüm tesisinde Honeywell UpCycle Proses Teknolojisi'nin faaliyete geçirilmesi amacıyla iyi niyet mektubu imzalanması ardından, fizibilite çalışmalarının sürdürüldüğü açıklandı.


#GESAN - Şirketin Ankara Gölbaşı’da bulunan TED Ankara Koleji İncek Kampüsüne Çatı Öztüketim GES yapılması kapsamında 2,2 milyon dolarlık anlaşma sağlandığı açıklandı.


#KOZAL - Himmetdede Altın Madeni İşletmesi'ne yakın mesafede bulunan, ait ruhsat sahasının, şirkete devri için ön anlaşma yapıldığının açıklanması sonrasında, devir işlemlerinin MAPEG uygun bulunduğu sürecin devam ettiği açıklandı.


KAP Bildirimleri


#ISSEN - Şirket sermayesinin 141,5 milyon TL’den %220 oranında bedelsiz olarak 311,2 milyon TL artışla 452,7 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.


#MZHLD %901,83 bedelsiz sermaye artırımı başvurusu SPK tarafından onaylanmıştır.


#SMRTG - Şirketin %100 bağlı Smart Güneş Enerji Ekipmanları ile yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında 2,0 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.


18KASIM
.pdf
Download PDF • 453KB

Günlük Bülten Haberler 18 Kasım
.pdf
Download PDF • 113KB