• Çağlar GEDİK

17 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

*İki haftadır beklenen TCMB faiz toplantısına iki gün kaldı haftanın en önemli verisi olacak.


*Ülkemizdeki covid-19 vakaları virüsün ülkemizde ilk gözüktüğü aylardaki vaka sayılarına yaklaşmış durumda. Dün akşam toplanan bilim kurulu toplantısında da '' Hastalığın yayılmasını önleyici somut tedbirlerin hayata geçirilmesinin tavsiye edilmesi yönünde karar alındı.'' Önümüzdeki günlerde bir kaç ek tedbir daha gelmesi söz konusu olabilir.


BORSA İSTANBUL

Yükselen trend devam etmekte, dün akşam seans sonuna doğru biraz satış gelse de 1.278 seviyesindeki kritik desteğimiz devam etmektedir. 1.278 üzerinde kaldığımız sürece yukarı olan trend olumlu formasyon hedefi 1.346 olarak görünüyor. Sınırlı negatif bir açılış olmasını bekliyoruz, ilerleyen saatlerde sınırlı pozitifleri de görebileceğimiz bir gün olabilir.


DOLAR TL

Düşen trend devam ediyor; fakat şuan için 7.60 desteği güçlü bir şekilde durmaya devam ediyor. Perşembe günü açıklanacak TCMB faiz kararına kadar dolar dün belirttiğimiz. 7,75 – 7,40 Fiyat bandı aralığında kalacak gibi gözükmekte . 7,75 Direnci geçilmedikçe aşağı yönlü beklentimizi koruyacağız. TCMB faiz beklentilerinin üzerinde bir karar açıklarsa aşağı yönlü sert hareketler görmemiz muhtemel olacaktır.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Cuma günü yazdığımız hisselerden DEVA 23.74 gün sonu kapanış yaptı fakat sean içerisinde 24.42 seviyelerini gördü hedefine gitti diyebiliriz. ASELS’de formasyon devam ediyor.

Pazartesi günü yazdığımız TCELL formasyon devam etmektedir.

Pazartesi günü yazdığımız KCHOL açılışta direk verdiğimiz 19.28 hedefini görmüştür. Formasyon sonlanmıştır.

Pazartesi gübü yazdığımız ERBOS formasyon devam etmektedir.


OYAKC : 8.09 kapattık . 7.94 TL seviyesi stop kabul edilmek üzere 8.25 TL hedefliyoruz.

CCOLA : 59.15 kapattık. 58.30 TL seviyesi stop kabul edilmek üzere 63 TL hedefliyoruz.Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

311 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör