• Çağlar GEDİK

17 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

İngiltere Merkez Bankası toplantısı ve açıklamaları Japonya Merkez Bankası toplantısı ve açıklamaları

Fed politika faizini 0-0.25 puan aralığında tutma kararı almıştır.


BORSA İSTANBUL

1400 seviyelerine yakın sınırlı pozitif bir açılış beklemekteyiz. Yukarıdaki ilk direnç seviyesi 1410 ve daha sonrasında 1429 seviyelerini söyleyebilirim. Seneryo yu olumsuz düşünecek olursak güçsüz bir açılış olursa 1342 desteği aşağıda çok güçlü olarak gözükmetedir. Genel olarak baktığımızda ise 1400 ün üstünde kaldığımız süre boyunca pozitif bir piyasa beklentisindeyiz.

DOLAR TL

Dolar düşüş eğilimi göstermektedir. Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.84 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.76 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.80 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.79 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 8.02 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.70 onun aşağısında ise 7.63 olarak söyleyebiliriz.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.

Geçmiş;

MAKTK: 2.84 kapattık. 2.71 stop kabul edilmek üzere 3.13 hedefliyoruz.(Formasyon devam )

TRCAS: 5.22 kapattık. 5.08 stop kabul edilmek üzere 5.39 hedefliyoruz. ( Formasyon devam )

ALCTL : 27.40 kapattık. 26.85 stop kabul edilmek üzere 29.24 hedefliyoruz.( Formasyon devam ) THYAO: 12.41 kapattık. 12.15 stop kabul edilmek üzere 12.84 hedefliyoruz.( Hedef gerçekleşmiştir.)


Bugün;

TAVHL: 19.94 kapattık. 19.65 stop kabul edilmek üzere 20.65 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

224 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.