16 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Bu hafta Perşembe kritik TCMB faiz toplantısı olacak.


Tüm dünyada covid-19 etkisi artarak devam ediyor farklı ülkelerde açıklanan yeni önlemler var ancak piyasalar şimdilik aşı haberlerini satın almayı tercih ediyor.


BORSA İSTANBUL

Yükselen trend kanalı içindeyiz, 1.278 seviyesi kritik desteğimiz buranın üzerinde algı olumlu formasyon hedefi 1.304 olarak görünüyor. Alıcılı bir açılış olmasını bekliyoruz, sonrasında da yeşil renkleri daha fazla göreceğimiz bir piyasa olma ihtimali yüksek.


DOLAR TL

Alçalan trend devam ediyor; 7,75 – 7,40 aralığı normal fiyatlama bandımız olarak görünüyor. 7,75 yukarı geçilmedikçe aşağı yönlü beklentimizi koruyacağız. Daha büyük resimde geçtiğimiz hafta paylaştığımız 6,70 – 7,70 bandının üst noktalarındayız, TCMB beklentileri karşılarsa, aşağıda ineceğimiz yerler var.TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Cuma günü 3 hisse yazmıştık, FROTO hedefe gitti. DEVA ve ASELS’de formasyon devam ediyor.


TCELL: 16,19 kapattık. 15,80 destek seviyesi stop kabul edilmek üzere 16,60 hedefliyoruz.


KCHOL: Ciddi bir yükselen trend var, 18,92 kapattık, 18,60 desteği stop kabul edilmek üzere 19,30 hedefliyoruz.


ERBOS: 27,12 kapattık. 25 TL seviyesi stop kabul edilmek üzere 30 TL hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.