• Soner Kuru

16 Ekim Piyasa Notlarımız

DÜN NE OLDU?


Dün, dünya piyasaları iki sebeple satış yedi; birincisi ABD’deki mali teşvik paketine ilişkin yapılan açıklamalar; ikincisi Avrupa’da alınan pandemi önlemleri. Akşam saatlerinde Trump paketle ilgili açıklama yapınca piyasalar frenledi.

Biz ise pozitif ayrıştık, yabancı satışı vardı ama yerli yatırımcı kısmen gaz hikayesini almaya devam etti, yan hisseler tutundu.

BORSA İSTANBUL


Hafif alıcılı bir açılış olmasını bekliyoruz, günün devamında yeşil kalabilmemiz için sabah saatlerinde 1.182’nin üzerine tutunmamız gerekir. Bu olur ise yeniden 1.190’a doğru hareketin önü açılmış olur. Bu olmaz ise destek seviyemiz 1.175 olur. Burası kritik bir seviye kırılma ihtimalini düşük görüyoruz.


DOLAR TL


Yükselen trend devam ediyor, 7,92 destek seviyesi kritik buranın altında kalıcı olmadıkça yeni zirveler görebiliriz.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


LOGO: Dün de yazmıştık, yazdığımız yerlere akşam saatlerinde geldi. Kapanış 99,80 aşağıda biraz daha yeri olabilir; 98,20 destek seviyemiz var buranın üzerinde trend yukarı. 102-103’ler hedeflenebilir.


TTKOM: Dün yazdığımız şekilde devam ediyoruz; 7,30 (stop) destek vermiştik oraya kadar çekildi, kapanış 7,40 oldu. 7,60’lar hedeflenebilir.


AKGRT: Dün 8-8,10 bant vermiştik, beklediğimizden fazla gitti, bu seviyelere çekilirse yeniden denenebilir.


ULKER: 24 TL üzerinde hisse ile ilgili olumluyuz, kapanış 24,16 oldu. 24,60’lar hedeflenebilir.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.