• Çağlar GEDİK

16 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:30’da TCMB 2021 yılı Para ve Kur Politikası raporunu Başkan Ağbal’ın basın toplantısı ile birlikte yayınlayacak. 14:30’da ise Ekim ayı konut fiyat endeksi açıklanacak.

ABD Merkez Bankası (Fed) Aralık ayı FOMC toplantısında alınan kararlar bugün 22:00’de açıklanacak. Ardından 22:30’da Powell’ın basın toplantısı takip edilecek.

Euro Bölgesi ve ABD’de flash PMI endeksleri açıklanıyor.

BORSA İSTANBUL

Geçtiğimiz işlem gününde tüm gün 1400 seviyelerine doğru hareket ettik ama 1400 ü göremedik çok az bir puan farkla ufak bir satış ile karşılaştık. Uzun vadeli bir kanal direnci ile orta vadeli kanal direnci etrafında bir bekleyiş bugünde devam edebilir. Sınırlı bir negatif açılış bekliyoruz. İlerleyen saatlerde 1400-1404 direnç bölgesini zorlamasını muhtemel. Bu direnç bölgesi kırılırsa 1429’da diğer önemli bir direnç seviyesi olarak söyleyebiliriz. Olası ters senaryolarda aşağıdaki ilk desteğimiz ise 1347 seviyesi olacaktır.


DOLAR TL

Dolardaki durağanlık devam etmektedir. Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.86 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.81 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.83 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.82 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 8.02 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.70 onun aşağısında ise 7.63 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.

Geçmiş;

MAKTK: 2.84 kapattık. 2.71 stop kabul edilmek üzere 3.13 hedefliyoruz.(Formasyon devam )

THYAO: 12.41 kapattık. 12.15 stop kabul edilmek üzere 12.84 hedefliyoruz.( Formasyon devam)

TRCAS: 5.22 kapattık. 5.08 stop kabul edilmek üzere 5.39 hedefliyoruz. ( Formasyon devam )


Bugün;


ALCTL : 27.40 kapattık. 26.85 stop kabul edilmek üzere 29.24 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

284 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.