15 Ocak Piyasa Notları

GÜNDEM

Bugün 10:00’da Türkiye kısa vadeli dış borç istatistikleri açıklanacak. Bugün 10:00'da TCMB beklenti anketi açıklanacak.

Bugün 11:00'da Türkiye bütçe dengesi açıklanacak.

Bugün 10:00'da İngiltere sanayi üretimi açıklanacak.


BORSA İSTANBUL

Yataya yakın negatif bir açılış bekliyoruz. Dün de söylediğimiz üzere 1538 üstünde kaldığımız sürece yukarı yukarı yönlü beklentimizi devam edecektir. Yukarıdaki direnç seviyemiz ise 1567 olarak gözükmektedir. Satış gelmesi ve 1518 seviyelerine geri çekilmeler olması durumunda artık dalgalı bir endeks görebiliriz.


DOLAR TL

Bugünkü destek noktalarımız 7.30 ve 7.24 yukarıdaki direnç noktası ise 7.44 ve 7.51 olarak gözükmektedir.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*

Geçmiş;

AYGAZ: 15.14 kapattık. 14.50 stop kabul edilmek üzere 16.22 hedefliyoruz.(Formasyon Devam)

ALBRK: 2.00 kapattık. 1.96 stop kabul edilmek üzere 2.08 hedefliyoruz.( Formasyon devam )


Bugün;

AKSEN: 8.37 kapattık. 8.11 stop kabul edilmek üzere 8.92 hedefliyoruz.

Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.